Zalety karmienia piersią – dlaczego WHO zaleca karmić piersią

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie wyłącznie piersią przez minimum 6 pierwszych miesięcy życia dziecka, choć to wydaje się oczywiste postanowiliśmy sobie odpowiedzieć dlaczego karmienie piersią jest takie ważne dla dziecka i jego zdrowia.

 

Zalety karmienia piersią

  • Karmienie piersią dwukrotnie zmniejsza ryzyko występowania zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS)
  • Pierwsze mleko (tzw. siara) jest wysoko wzbogacona przeciwciałami i wspomaga regulację i dojrzewanie układu pokarmowego noworodka
  • Mleko matki jest w pełni zoptymalizowanym i w 100% spełniającym potrzeby malca pokarmem
  • Pokarm matki łatwo się przyswaja i wchłania, jest bezpieczny dla układu trawienia dziecka
  • Mleko wypełnia całkowicie potrzeby nawadniania organizmu dziecka
  • Mleko matki zawiera przeciwciała i wzmacnia system odpornościowy dziecka
  • Karmienie piersią podtrzymuje więź pomiędzy matką i dzieckiem ? w obu kierunkach
  • Pokarm w postaci naturalnej łatwo się transportuje, ma zawsze idealną temperaturę, a podanie dziecku nie wymaga ? zazwyczaj ? żadnego wspomagania
  • Mleko matki uczy dziecko nowych doznań i otwiera na smaki
  • Zmienia się i dostosowuje wraz z porą  dnia, roku i wiekiem dziecka
  • Karmienie piersią wpływa znacząco na ochronę mamy przed nowotworami piersi i jajników
  • Pokarm matki jest dostępny nieodpłatnie 🙂
  • Nie ma potrzeby przygotowania mieszanek, sterylizowania butelek, smoków..
  • Karmienie piersią przyspiesza powrót mamy do formy po ciąży – podczas karmienia organizm kobiety wytarza oksytocynę – zbawienną dla macicy, a mama traci tyle kalorii co przy przebiegnięciu 1,5 km lub skakaniu przez skakankę przez 5 minut!

 

 

***

UDOSTĘPNIJ

Reklama

Z kodem RABAT22 cena tylko 67 zł!

OBLICZ DATĘ PORODU

Sprawdź jak działa nasz kalkulator porodu

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.
Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.