portal dla rodziców

pieluchy test

Test pieluch 2021 ? UOKIKowy raport jakości pieluch

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji (UOKIK) przeprowadził serię testów dziesięciu popularnych marek pieluch jednorazowych. Powstał raport na podstawie którego konsumentom powinno być łatwiej dobrać pieluchy do potrzeb własnych i potrzeb swoich dzieci.

W listopadzie i grudniu 2020 r. przebadano dziesięć i bardziej mniej popularnych marek pieluch jednorazowych przeznaczonych dla dzieci o wadze od 4 do 10 kg. Pieluchy (tzw. trójki) zostały wyselekcjonowane przez Inspekcję Handlową na podstawie rozeznania rynku i przebadane m.in. pod względem wchłanialności, wytrzymałości, właściwości użytkowych i wygody używania – łącznie przepracowana na nich ponad 230 różnych testów.

Jak informuje UOKIK o metodologii testów pieluch  – wyglądały one na mocno ?realistyczne? 🙂  Cytując: “..Na każdą pieluchę nalaliśmy trzy razy po 50 ml roztworu chlorku sodu, który w naszym badaniu był odpowiednikiem moczu. W ten sposób zbadaliśmy jak szybko pielucha wchłania płyn i ile go z niej wypłynie pod naciskiem?

W kolejnym etapie zanurzaliśmy każdą pieluchę na 30 minut w roztworze chlorku sodu, aby się dowiedzieć, ile może go maksymalnie wchłonąć. Wiemy też, jak ważne są mocne i elastyczne zapięcia, dlatego każdy produkt rozciągaliśmy na specjalnej maszynie.”

Najwięcej płynu wchłaniały pieluchy marek Tibelly, Kindii Pure & Flex oraz Bella Baby Happy. Najmniej – pieluchy  reklamowane jako niezwykle chłonne – Pampers Active Bbaby, biedronkowe Dada Extra Care oraz pieluchy Babydream. Jeżeli chodzi o ?rozpinalność? zapięcia rzepów najlepszy wynik uzyskały pieluchy Bella Baby Happy.

Najmniej siły potrzeba było do rozpięcia pieluch Kindii Pure & Flex, Pampers Active Baby, Dada Extra Care, Auchan Baby Comfort, Bevola Baby Nappies oraz Tibelly. Najmocniej trzymało się zapięcie pieluch biedronkowych – Dada Extra Care. Najsłabiej w pieluchach: Pampers Active Baby, Lupilu Premium Comfort, Auchan Baby Comfort oraz Bevola Baby Nappies, co oznacza większe prawdopodobieństwo, że oderwie się podczas zakładania pieluchy.

pieluchy - raport - test

 

Lista wszystkich testowanych pieluch:

  • Auchan Baby Comfort
  • Babydream
  • Bella Baby Happy
  • Bevola Baby Nappies
  • Dada Extra Care
  • Huggies Ultra Comfort
  • Kindii Pure & Flex
  • Lupilu Premium Comfort
  • Pampers
  • Active Baby Tibelly

Pełny raport UOKIK możecie pobrać tutaj: test pieluch UOKIK 

Facebook
Email
PROMOCJA JESZCZE TYLKO:
godz.
min.
sek.

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.
Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.