czwartek 23 marca 2023
godzina
Edit Content

Najnowszy wpis

materac dla noworodka

Materac dla noworodka – jak wybrać

  Materac dla noworodka. Zacznijmy od tego, że materac dla noworodka powinien być nowy, nieużywany, o średniej grubości 11 – 14 centymetrów.  Zaleca się by materac dla noworodka nie był zbyt miękki ani zbyt twardy a był średnio-twardy i co ważne – nieprzemakalny i oddychający! Taki materac o  zalecanej grubości i twardości da prawidłowe podparcie dla ciała noworodka i zapewni my komfortowy sen. Dobrze jeżeli materacyk ma właściwości antyalergiczne i antyseptyczne, co za tym idzie był wykonany z pianki wysoko elastycznej, która dobrze dopasowuje się do ciała noworodka, zapewnia wygodę dziecku i jest na tyle miękki, że tworzą się na nim wgłębienia podczas poruszania się dziecka.

Materace dla noworodka – jakie typy

Materac lateksowy

Materac lateksowy jest stosunkowo miękki i sprężysty, dobrze przepuszcza powietrze i dobrze dopasowuje się do kręgosłupa noworodka trzeba jednak pamiętać, że może być on nieco droższy od innych materacy. Jest to jednak świetny wybór dla alergików, ponieważ lateks przeciwdziała rozwojowi patogenom i stosunkowo łatwo utrzymać go w czystości.

Materac z wypełnieniem gryczanym  i gryka-kokos

Materace gryczane cieszą się co raz większym zainteresowaniem bo uznawane są za ekologiczne, jednak część ekspertów przestrzega przed ich stosowaniem, bo pomijając modny aspekt proekologiczny trzeba bardzo dbać o ich wilgotność,  łatwo bowiem przy dużej wilgotności o rozwój bakterii i grzybów, trzeba więc przy wyborze takich materacy sprawdzić czy ich pokrowiec jest odpowiedniej jakości i czy będzie dzięki temu bezpieczny dla  noworodka. Oprócz odpowiednio dobranego materaca dla noworodka, warto pomyśleć o zastosowaniu wkładów higienicznych stosowanych na materac, które można prać w temperaturze 60 stopni. Wkłady takie stosujemy pod prześcieradełko a znacząco ułatwią nam zachowanie materaca w odpowiedniej czystości i higienie.   Więcej porad na stronie naszego wideo kursu Szkoły Rodzenia sprawdź tutaj:  .. www.kurs.AkademiaPorodu.pl  *** #materac #materacyk #materacDLAnoworodka #noworodek #higiena @materaclateksowy #materacgryczany