wtorek 28 listopada 2023
godzina
Edit Content

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound

Slate’s Washington, 1707 L St. NW, Washington, D.C., 20036.

+012346789

example@gmail.com

portal dla rodziców

Kangurowanie po cesarce w czasie pandemii także przez tatusiów! Wreszcie!!!

Kangurowanie po cesarce także przez tatusiów! Wreszcie!!!

 

O tym jak ważne jest kangurowanie nie trzeba nikogo przekonywać. Kontakt skóra do skóry jest dla noworodka swoistym uspokajającym kompresem dla małego człowieka, który dopiero co przeszedł trudy porodu.  Tak samo powinno być z noworodkami, które nie przyszły na świat ?siłami natury? w czasie pandemii.

Choć kontakt przez kangurowanie z mamą nie jest niemożliwy, to w przypadku cc może być utrudniony, mamy przecież do czynienia z zabiegiem operacyjnym, dlatego to właśnie na tatę mógłby być położony noworodek zaraz po tym jak zostanie przytulony przez mamę, np. Do czasu zakończenia procesu operacyjnego związanego z cc. I właśnie w ostatnią środę 16 grudnia 2020 roku ministerstwo zdrowia wydało zalecenia dotyczące kangurowania dzieci przez osobę towarzyszącą przy porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim w pandemii Sars Cov 2, skierowane do kierowników podmiotów leczniczych posiadających oddziały ginekologiczno-położnicze ale warto o tym wiedzieć i skorzystać z tej niebywałego daru jakim jest kangurowanie!

Słowem tak ? możliwe jest kangurowania przez tatusiów po cesarskim cięciu!:)

W dokumencie tym Ministerstwo Zdrowia określa uwarunkowania jakie powinny być spełnione aby tata/ partner ? tutaj określony jako osoba towarzysząca przy porodzie – mogła przebywać ze swoim dzieckiem zaraz po porodzie, ale pod pewnymi warunkami związanymi właśnie z pandemią COVID 19.

Te warunki to:

  1. wypełnienie ankiety epidemiologicznej,
  2. zasłanianie ust i nosa przy użyciu maski i okresowa dezynfekcja rąk przez cały czas pobytu w szpitalu,
  3. oświadczenie, że nie pozostaje w kwarantannie lub w trakcie izolacji oraz w okresie ostatnich 14 dni nie miał kontaktu z osobą, zakażaną COVID-19 u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2,
  4. przebywanie w miejscu wyznaczonym przez personel szpitala, w którym nie ma kontaktu z innymi pacjentami lub osobami towarzyszącymi.
  5. Ostateczna decyzja w sprawie możliwości kangurowania dziecka przez ojca uzależniona jest od możliwości organizacyjnych podmiotu leczniczego i powinna zostać podjęta przez jego kierownika.

 

W rzeczywistości kangurowanie tatusiów odbywa się specjalnie do tego przygotowanych pokojach lub na oddziałach w wyznaczonych do tego miejscach, a dziecko przykładane jest bezpośrednio do skóry taty i przykrywane kocykiem (jak na zdjęciu) w celu zachowania komfortu termicznego. Kangurowanie odbywa się zazwyczaj do zakończenia operacji u mamy, a po przeniesieniu na oddział kangurowanie zazwyczaj kontynuowane jest już przez mamę:).

Na podstawie: Ministerstwo Zdrowia

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.
Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.