Najnowszy wpis
O tym jak ważne jest kangurowanie nie trzeba nikogo przekonywać. Kontakt skóra do skóry jest dla noworodka swoistym uspokajającym kompresem dla małego człowieka, który dopiero co przeszedł trudy porodu. Tak samo powinno być z noworodkami, które nie przyszły na świat ?siłami natury? w czasie pandemii.
Choć kontakt przez kangurowanie z mamą nie jest niemożliwy, to w przypadku cc może być utrudniony, mamy przecież do czynienia z zabiegiem operacyjnym, dlatego to właśnie na tatę mógłby być położony noworodek zaraz po tym jak zostanie przytulony przez mamę, np. Do czasu zakończenia procesu operacyjnego związanego z cc. I właśnie w ostatnią środę 16 grudnia 2020 roku ministerstwo zdrowia wydało zalecenia dotyczące kangurowania dzieci przez osobę towarzyszącą przy porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim w pandemii Sars Cov 2, skierowane do kierowników podmiotów leczniczych posiadających oddziały ginekologiczno-położnicze ale warto o tym wiedzieć i skorzystać z tej niebywałego daru jakim jest kangurowanie!
W dokumencie tym Ministerstwo Zdrowia określa uwarunkowania jakie powinny być spełnione aby tata/ partner ? tutaj określony jako osoba towarzysząca przy porodzie – mogła przebywać ze swoim dzieckiem zaraz po porodzie, ale pod pewnymi warunkami związanymi właśnie z pandemią COVID 19.
Te warunki to:
W rzeczywistości kangurowanie tatusiów odbywa się specjalnie do tego przygotowanych pokojach lub na oddziałach w wyznaczonych do tego miejscach, a dziecko przykładane jest bezpośrednio do skóry taty i przykrywane kocykiem (jak na zdjęciu) w celu zachowania komfortu termicznego. Kangurowanie odbywa się zazwyczaj do zakończenia operacji u mamy, a po przeniesieniu na oddział kangurowanie zazwyczaj kontynuowane jest już przez mamę:).
Na podstawie: Ministerstwo Zdrowia
Dieta w ciąży to temat obecnie niezwykle modny. Wyjaśnimy, co powinna jeść przyszła mama, jaką dietę stosować w ciąży, co