portal dla rodziców

COVID 19: rodzice wcześniaków szczepieni razem z medykami!

Dobra informacja dla rodziców wcześniaków. Ministerstwo Zdrowia dołączyło rodziców hospitalizowanych wcześniaków do grupy szczepionych w pierwszej kolejności przed COVID 19. Umożliwi to rodzicom odbywanie wyczekiwanych spotkań ze swoimi dziećmi..

 

Z dniem 31 grudnia 2020 Ministerstwo Zdrowia decyzją podsekretarz stanu Anny Goławskiej  ogłosiło, że na wniosek Fundacji Koalicji dla Wcześniaka rodzice wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka zostali włączeni do tzw. grupy “0? w ramach programu szczepień przeciwko COVID-19.

Oznacza, to że rodzice wcześniaków hospitalizowanych w w/w szpitalach mogą być zaszczepieni w pierwszej w kolejności zgodnie z procedurą szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia nie wykonujących zawodów medycznych ? np. administracji szpitalnej. Szczepienia takie powinny odbyć się w szpitalu gdzie przebywa dziecko lub innym podmiocie zgłoszonym przez szpital (na podstawie e-skierowania wystawionego w szpitalu gdzie jest hospitalizowany wcześniak).

Dzięki dołączeniu rodziców hospitalizowanych wcześniaków do grupy szczepionych w pierwszej kolejności, diametralnie zmienić się powinna sytuacja z dostępem rodziców do dzieci hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych. Dziś bowiem dostęp ten jest ograniczony praktycznie do zera, szczepienia mają to zmienić i umożliwić rodzicom wizyty ze swoimi dziećmi, często pierwsze od dnia urodzenia..

Bardzo dobra decyzja ministerstwa zdrowia,  chciałoby się rzec.. wreszcie! Czekamy na pierwsze szczepienia.

Facebook
Twitter
WhatsApp
PROMOCJA JESZCZE TYLKO:
godz.
min.
sek.

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.
Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.