poniedziałek 25 września 2023
godzina
Edit Content

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound

Slate’s Washington, 1707 L St. NW, Washington, D.C., 20036.

+012346789

example@gmail.com

portal dla rodziców

COVID 19: rodzice wcześniaków szczepieni razem z medykami!

Dobra informacja dla rodziców wcześniaków. Ministerstwo Zdrowia dołączyło rodziców hospitalizowanych wcześniaków do grupy szczepionych w pierwszej kolejności przed COVID 19. Umożliwi to rodzicom odbywanie wyczekiwanych spotkań ze swoimi dziećmi..

 

Z dniem 31 grudnia 2020 Ministerstwo Zdrowia decyzją podsekretarz stanu Anny Goławskiej  ogłosiło, że na wniosek Fundacji Koalicji dla Wcześniaka rodzice wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka zostali włączeni do tzw. grupy “0? w ramach programu szczepień przeciwko COVID-19.

Oznacza, to że rodzice wcześniaków hospitalizowanych w w/w szpitalach mogą być zaszczepieni w pierwszej w kolejności zgodnie z procedurą szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia nie wykonujących zawodów medycznych ? np. administracji szpitalnej. Szczepienia takie powinny odbyć się w szpitalu gdzie przebywa dziecko lub innym podmiocie zgłoszonym przez szpital (na podstawie e-skierowania wystawionego w szpitalu gdzie jest hospitalizowany wcześniak).

Dzięki dołączeniu rodziców hospitalizowanych wcześniaków do grupy szczepionych w pierwszej kolejności, diametralnie zmienić się powinna sytuacja z dostępem rodziców do dzieci hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych. Dziś bowiem dostęp ten jest ograniczony praktycznie do zera, szczepienia mają to zmienić i umożliwić rodzicom wizyty ze swoimi dziećmi, często pierwsze od dnia urodzenia..

Bardzo dobra decyzja ministerstwa zdrowia,  chciałoby się rzec.. wreszcie! Czekamy na pierwsze szczepienia.

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.
Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.