spacery z noworodkiem

Wspieramy akcję “Zima nie jest zła”

Written by | Blog

Ruszyła kampania “Zima nie jest zła” propagująca zimową aktywność rodziców i dzieci na świeżym powietrzu, także mam i niemowlaków. Nasz portal objął akcję patronatem i wsparciem medialnym.

Akcję organizuje stowarzyszenia BuggyGym. Jej celem jest aktywizacja rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadamianie korzyści płynących ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Organizatorzy będą uczyć jak przygotować maluszka – także niemowlaki – do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak je ubierać, dbać o zimowe prawidłowe żywienie, wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem. Kampania bazuje na doświadczeniu i badaniach z krajów skandynawskich, gdzie w okresie zimowym już od wczesnego niemowlęctwa dzieci spędzają dużo czasu poza domem, co ma pozytywny wpływ na ich odporność i zdrowie.

Specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem to lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, terapeuci integracji sensorycznej i pedagodzy, a także pediatrzy i otolaryngolodzy m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk.

Organizatorzy podkreślają, że poprzez akcję chcą dotrzeć zwłaszcza do rodziców, którzy w obawie przed przeziębieniem unikają zimowych spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. W ramach kampanii zorganizowane będzie cykl wydarzeń “Rusz się zimą z BuggyGym” w 10 polskich miastach. Bliższe informacje dostępne są na stronie https://www.buggygym.pl/zima-nie-jest-zla/

Będziemy Was informować na bieżąco gdzie będzie można wziąć udział w akcjach „Zima nie jest zła” i publikować porady specjalistów stowarzyszenia „BuggyGym”.

Last modified: 31 października 2017

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu. Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.