wtorek 7 lutego 2023
godzina
Edit Content

Najnowszy wpis

Sandecja imię

Sandecja – tak dał na imię córce kibic zespołu Sandecja Nowy Sącz

Sandecja ? tak na imię dał swojej córce kibic zespołu Sandecja Nowy Sącz.  Pomijając kontekst zapożyczenia imienia od nazwy klubu sportowego musimy przyznać, że to nowe imię jest całkiem ładne:)

Dziś hitem dnia w Internecie jest wiadomość o niecodziennym imieniu jakie rodzice nadali swojej córce ? Julia Sandecja.. Tak, jej drugie imię to Sandecja ? w ten sposób kibic biało-czarnych z Nowego Sącza – nawiązując do nazwy klubu stworzył zupełnie, nowe, oryginalne imię. Trzeba przyznać, że brzmi ono całkiem ładnie (bynajmniej nam się podoba). Sandecja ma już miesiąc i została zarejestrowana w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowym Sączu i jako, że imię to nie narusza godności dziecka jest zgodnie regulacjami określającymi nadawanie imion noworodkom.

Wiesz, że rodzice lub opiekunowie mogą dokonać zmiany imienia nadanego dziecku w ciągu 6 miesięcy od sporządzenia aktu urodzenia. Taka zmiana możliwa jest tylko raz!!

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek nadania dziecku imienia nawiązującym do nazwy ukochanego klubu.. niemal rok temu świat obiegła informacja, że kibic Arsenalu nadał swojej córce imię Lanesra.. matka dowiedziała się całej prawdy po 2 latach.. No cóż, uwierzyła, że ojciec chce nadać córce imię oryginalne i romantyczne ? i trochę tak jest :).

Jako, że imię Sandecja może się podobać, dodaliśmy jej już do naszej bazy imion dla dziewczynek – tym samym dołączy do grupy najmniej popularnych imion w Polsce obok Zuzy Salmy i Miriam.  Możliwe, że ktoś pójdzie śladem rodziców z Nowego Sącza – wiele osób szuka dla dzieci imion oryginalnych i mało popularnych.

 

***

Na podstawie: MiastoNS.pl

Sandecja ? dodaliśmy już imię do naszej bazy imion dla dziewczynek: baza imion dla dziewczynek.

Fot. Facebook – Sandecja.tv