wtorek 7 lutego 2023
godzina
Edit Content

Najnowszy wpis

Ruszyła kampania Zima nie jest zła 2017

Ruszyła tegoroczna odsłona kampanii Zima nie jest zła, zachęcająca rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie BuggyGym, nasz portal objął kampanię patronatem medialnym.

 

Celem kampanii jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadamianie ich, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Organizatorzy pragną pokazać jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, zadbać o jego żywienie, wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem, bo jak podkreślają – w Skandynawii w okresie zimowym już od wczesnego niemowlęctwa dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Co gdzie i kiedy?

W ramach kampanii zorganizowane będzie plenerowe wydarzenie “Rusz się zimą z BuggyGym”. W kilkunastu polskich miastach rodzice z małymi dziećmi spotkają się na wspólny spacer z elementami treningu BuggyGym i konkurencjami. Spacer będzie trwał około godziny i w niektórych miastach zakończy się wspólnym odpoczynkiem lub warsztatami w kawiarni lub innym zaprzyjaźnionym miejscu. Bliższe informacje dostępne są na stronie www.zimaniejestzla.pl.

 

Wsparcie ekspertów

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszeni BuggyGym, na co dzień organizujące treningi BuggyGym – fitness dla matek z małymi dziećmi w wózku. Specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem: lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, terapeuci integracji sensorycznej zainicjowali projekt “Zima nie jest zła” kilka lat temu.  Dziś kampanię wspierają liczni pediatrzy i otolaryngolodzy m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk, którzy tak jak pozostali członkowie stowarzyszenia BuggyGym zauważają, że rodzice małych dzieci, unikają zimą aktywności na świeżym powietrzu niepotrzebnie obawiając się przeziębień.

 

Gorąco zapraszamy, pierwsze zajęcia już 28 stycznia!