Rejestracja dziecka przez Internet – tylko 10% urodzeń miesięcznie

Written by | Blog

Polub lub udostępnij:

W ciągu trzech pierwszych miesięcy działania systemu rejestracji dzieci 0n-line tą drogą zarejestrowano około 10 % dzieci. 

 

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało pierwszy kwartał działania mechanizmu elektronicznej rejestracji urodzeń.  Wg danych ministerstwa z opcji internetowej rejestracji noworodka skorzystano w przypadku 10 000 dzieci, co kwartalnie, przy rocznej prognozie urodzeń na poziomie ok 390 tys*. dzieci daje wynik ok 10% wszystkich zgłoszeń.

Program działa dopiero 3 miesiące, ale nie towarzyszyła mu jakaś szeroka akcja informacyjna i to być może przyczyna stosunkowo niskiego wyniku internetowych rejestracji. Kolejnym elementem, który znacząco wpływa na niską popularność tego internetowego rozwiązania jest prawdopodobnie wymóg posiadania Profilu Zaufanego – bez niego internetowa rejestracja noworodka nie jest możliwa, bo trzeba nim autoryzować wniosek w ostatniej fazie zgłoszenia.

Z pewnością z roku na rok elektroniczna rejestracja dzieci będzie coraz bardziej popularna i mamy nadzieję, rozwijana wraz z potrzebami rodziców. Z pewnością to krok w dobrą stronę.

Tutaj publikujemy instrukcję – jak zarejestrować noworodka przez Internet  krok po kroku https://akademiaporodu.pl/blog/rejestracja-dziecka-on-line-od-1-czerwca-instrukcja/

*Liczba urodzeń wg GUS w 1-6 2018 wyniosła 194 tys.

Przeczytaj także
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online.
Rejestracja narodzin dziecka przez Internet staje się faktem. Wszystko wskazuje na to, że zgłaszanie urodzenia
Wiemy, że spotykacie się z niejedną prośba o 1%, ale dziś chcemy Wam przedstawić kogoś

Last modified: 29 października 2018

Rejestracja dziecka przez Internet od 1 czerwca! Instrukcja KROK PO KROKU!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa rusza 1 czerwca. ...

Zamknij