Lęk może być dziedziczny

Written by | Blog

Polub lub udostępnij:

W najnowszym numerze Newsweeka możecie znaleźć artykuł Doroty Romanowskiej, w którym rzuca nowe światło na dziedziczenie, nie tylko koloru włosów czy oczu, ale także lęki po traumatycznych przeżyciach.

Przytoczone przez autorkę badania dowodzą, że jeśli rodzice ojca nadmiernie się przejadali lub mieli problemy z otyłością, przekazali swoim wnukom zwiększone ryzyko chorób serca, cukrzycy i udaru mózgu. Średnio, wnuki dziadków, którzy się przejadali umierali 32 lata wcześniej niż potomkowie rodzin, które odżywiały się skromniej, lub wręcz brakowało w nich jedzenia. Dodatkowo z pokolenia na pokolenie może być też przekazywana pamięć leków i traumatycznych przeżyć, co dowodzić ma badanie przeprowadzone „na kobietach w ciąży”, które w 1998 roku doznały traumatycznych przeżyć, zgotowanych im przez kanadyjską aurę. Przeżycia kobiet były tak silne, że ich dzieci rozwijały się gorzej niż ich rówieśnicy. Przywołane przez autorka badania, sugerują także, że na rozwój psychiczny potomstwa ma także stan nastrój matki w chwili zapłodnienia..

Newsweek wydanie  28/2014

Przeczytaj także
Ciąża bliźniacza jest podwójnym szczęściem dla rodziców, jednak poród bliźniaków jest już porodem wysokiego ryzyka,
Szpital wystawił rachunek i pobrał opłatę za przytulenie dziecka po porodzie. Na rachunku za poród,
Sex w ostatnich tygodniach ciąży może wywołać poród - to jeden z popularnych poglądów dotyczących

Last modified: 31 października 2017

Karmienie piersią noworodka – porady i film

Karmienie piersią jest optymalną metodą żywienia noworodków i niemowląt. Aby dziecko czerpało jak najwięcej korzyści z mleka mamy trzeba od...

Zamknij