wtorek 28 listopada 2023
godzina
Edit Content

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound

Slate’s Washington, 1707 L St. NW, Washington, D.C., 20036.

+012346789

example@gmail.com

portal dla rodziców

Lęk może być dziedziczny

W najnowszym numerze Newsweeka możecie znaleźć artykuł Doroty Romanowskiej, w którym rzuca nowe światło na dziedziczenie, nie tylko koloru włosów czy oczu, ale także lęki po traumatycznych przeżyciach.

Przytoczone przez autorkę badania dowodzą, że jeśli rodzice ojca nadmiernie się przejadali lub mieli problemy z otyłością, przekazali swoim wnukom zwiększone ryzyko chorób serca, cukrzycy i udaru mózgu. Średnio, wnuki dziadków, którzy się przejadali umierali 32 lata wcześniej niż potomkowie rodzin, które odżywiały się skromniej, lub wręcz brakowało w nich jedzenia. Dodatkowo z pokolenia na pokolenie może być też przekazywana pamięć leków i traumatycznych przeżyć, co dowodzić ma badanie przeprowadzone ?na kobietach w ciąży?, które w 1998 roku doznały traumatycznych przeżyć, zgotowanych im przez kanadyjską aurę. Przeżycia kobiet były tak silne, że ich dzieci rozwijały się gorzej niż ich rówieśnicy. Przywołane przez autorka badania, sugerują także, że na rozwój psychiczny potomstwa ma także stan nastrój matki w chwili zapłodnienia..

Newsweek wydanie  28/2014

Nie wyrażamy zgody na kopiowanie zawartości naszego portalu.
Wyślij linka lub udostępnij nas za pomocą wtyczek społecznościowych. Dziękujemy.