tłuszcze nienasycone w ciąży

Tłuszcze nienasycone ważne w ciąży (wideo)

Choć tłuszcze są uważane, za niepożądany element naszej diety, to tłuszcze roślinne zawierają kwasy omega-3 i omega-6, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza ciężarnych.

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w olejach roślinnych (omega-3 i omega-6)  są kluczowe dla naszych organizmów a nie są przez nie wytwarzane, dlatego mamy powinny pamiętać o ich spożywaniu w czasie cięży i pierwszych miesięcy karmienia piersią. Niektóre tłuszcze roślinne – te bogate w kwasy omega-3 i omega-6 są odpowiedzialne m.in. za prawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego, prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i innych. Właśnie dlatego są szczególnie ważne dla przyszłych mam, które muszą zapewniać wszystkie najważniejsze składniki odżywcze dzieciom rozwijającym się w ich łonach.

 

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi Prof. dr hab. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka; o nienasyconych kwasach tłuszczowych, oleju rzepakowym oraz spożywaniu tłuszczów roślinnych przez kobiety w ciąży. 


dostarczył infoWire.pl

***

Zapisz się na nasz newsletter

Chcę otrzymywać bezpłatny newsletter Akademii Porodu informujący o najważniejszych tematach dotyczących tematów okołoporodowych. Zapisz się teraz, aby nic Ci nie umknęło!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę portalu AkademiaPorodu.pl - 4Effect Robert Wierzbicki z siedzibą w Warszawie przy ul. Górczewskiej 242/4 w celu przesyłania informacji merytorycznych, handlowych drogą elektroniczną przez wydawcę i w imieniu partnerów wydawcy. Możesz się wypisać w dowolnym momencie.

Powiązane artykuły

Więcej w ciąża, dieta, omega-3, porady, Tłuszcze nienasycone
Skoordynowana opieka okołoporodowa NFZ
Zmiany w opiece nad ciężarnymi i rewolucja w porodach

Od 1 kwietnia ma ruszyć pilotażowy program skoordynowanej opieki okołoporodowej. Jak ogłosił NFZ kobiety mają mieć zapewnioną pełną opiekę w...

Zamknij