Skierniewice: noworodek przemówił po porodzie! (WIDEO)

Written by | Blog

Sensacją zakończył się poród jednej z mieszkanek Skierniewic (woj. Łódzkie). Po porodzie trwającym pół godziny, noworodek – dziewczynka zamiast zapłakać, szeroko otworzyła oczy i powiedziała MAMA!

Przebieg ciąży, ani porodu nie wskazywał na to, ze zakończy on się sensacyjnym rozwiązaniem. Z wypowiedzi dr Markiewskiego ze skierniewickiego szpitala, wynika, że jedyną anomalią, jaką można było zaobserwować to nadzwyczaj dobre samopoczucie matki – P. Ostaszyńskiej (l. 28), która przyjechała do Skierniewickiego szpitala taksówką już z mocnymi i regularnymi skurczami i cały czas się uśmiechała.

Akcja porodowa przebiegła prawidłowo dopiero niecodzienne zachowanie noworodka, zwróciło uwagę zespołu – noworodek był niezwykle spokojny, nie płakał, nagle dziewczynka trzymana przez położną otworzyła szeroko oczy i zamiast płaczu z jej ust usłyszeliśmy głośne MAMA, wprawiło nas wszystkich w osłupienie – podkreślił Markiewski. Natychmiast oddaliśmy dziecko mamie i zdecydowaliśmy się nagrać kangurowanie i pierwsze chwile razem matki i córki w nadziei, że uda się nagrać kolejne słowo noworodka, niestety

Z naszych informacji wynika, ze podobny przypadek miał już miejsce w Polsce w 1975 roku, drugi taki zdarzył się w Kanadzie w stanie Ontario. Jeżeli słyszeliście o podobnym przypadku prosimy o informację!
[youtube]https://youtu.be/oaQQH4FefKE[/youtube]

 

Last modified: 1 kwietnia 2016

  • ja to ja

    Moja dziewczynka miała nie całe dwa miesiąc i tez powiedziała MAMA 😉